Home  |  Site Map  |  E-Mail  -  Dili Değiştir : Türkçe
» Çözümler
Home About Us Products / Solutions 17.Turkey Build/İzmir References Careers E-Library Contact
Geri dönmek için tıklayın PVC - Polimer Systems - Roto Accesorious Systems - Roto NT
Roto NT
Roto NT
Havalandırma ve sabitleştirme makası ile pencereler güvrenilir bir şekilde vasistas konuma getirilir ve açılır.
Aksesuar kuşağında NT ile Roto Frank AG, Pencereler ve Kapılarda daha fazla güvenlik ve konfor için büyük bir adım daha atmıştır. ROTO NT ile, istenmeyen kişilerin girişini engelleyen bir kilit sistemi oluşmuştur. Sadece direnç sınıfı 1 den 3 e kadar olan güvenlik konsepti ve problemsiz bir şekilde sonradan teçhiz edilebilmesi ikna eden yegane konular değildir. NT sistemi, kendi optik görünümü ve çelik ifadesi veren gümüş rengi RotoSil yüzey kaplanması havalandırma ve sabitleştirme makası her pencereye teknik açıdan artı bir özellik sunar.

Dar olarak tanzim edilmiş klasik modern asal çelik görünümlü kenarlar ve çok az dışarıdan görünen imalat birimleri, her ahşap ve plastik pencerede iyi bir görünüm sunar. Roto NT, ana güvenliği sistematik olarak monte etmiştir. Bu şekilde standart donanımlarda üç köşe üzerinden mantar başlıklı kilitler ve tek taraflı arkadan kesitli kapatma birimleri bulunmaktadır.ROTO nun NT Aksesuar sistemi, güvenlik ve konforu imalat birimleri ile sunmakta ve her ahşap veya plastik pencereye sonradan monte edilebilmektedir.

Pencerenin üst çerçevesine entegre edilmiş olan Havalandırma makası ile de pencere kademeli bir şekilde açılabilmekte ve her an için ayarlanabilir ve kilitlenebilir durumda kalmaktadır. (Bu şekilde de çok esnek bir havalandırma ayarı yapılabilmekte ve fikse edilmiş vasistas aralığı sınırlaması kısa süre evde bulunulmasa dahi güven hissi vermektedir.)


NT Havalandırma makası kademeli bir şekilde 35 mm ile 14 mm arasında ayar yapılmasını sağlar ve bu esnada pencere profilinin yarıklarında küçük değişiklikler meydana gelir.

Bu havalandırma kaması bir kol vasıtası ile çalışır . Kullanıcı pencereyi vasistas konuma istenen derecede getirir ve sabitleştirir. Bu şekilde de pencere rüzgarda ve bir hava esintisinde de çarpmaktan korunmaktadır.


İster çiçek saksıları veya ister konut aksesuarları bir çok pencere kenarlarında cam açıldığında "tehlike" oluşturur. Bunların devrilme tehlikesi vardır ve bunun olmaması gerekir. Sabitleştirme makası ile NT Aksesuar sisteminde her derece istenen konuma getirilerek sabitleştirilir.

Cam açılır fakat sabit tutulur. Pencerenin aniden çarpması veya aniden geriye kadar açılması engellenir Roto nun sabitleştirme makası ile 150 mm den itibaren 90° ye kadar sabit hale getirilmesi mümkündür.

Güvenilir bir iş ve kesin kullanım konforu bir arada olup bu aynı zamanda camların temizlenmesi esnasında da iç ve dıştan silerken çok önemli olabilir.
 
   

Home About Us Products / Solutions 17.Turkey Build/İzmir References Careers E-Library Contact
Texts and visuals which are contained in this site are provided by RETEK PVC Pencere Sistemleri Ltd.Şti.
Term of use - Privacy Statement All rights reserved. 2009 ©
Çatalkaya Mah. Mithatpaşa Cad. Nu: 350/A Narlıdere/İZMİR/TÜRKİYE
Tel : +90(232) 238 37 70 - Fax : +90(232) 238 95 87
info@penceredizayni.com